Ознака: летен одмор

Живот

Изгор цени во Грција, Хрватска има исти цени како лани, а Црна Гора-најевтина

Ако патувате во Грција на море ова лето ќе платите повеќе отколку минатата година, Хрватска има исти цени како лани, а Црна Гора е најевтина. Во Грција сопствениците на апартмани […]

Живот

Пред да одите на одмор фотографирајте го домот, звучи чудно, но ќе ви биде од корист!

Сите знаеме колку е стресно кога седиме некаде на гости, шетаме надвор или сме на одмор, а постојано се прашуваме во главата дали сме заклучиле, дали болјерот и шпоретот се […]

Живот

ВНИМАВАЈТЕ додека сте на одмор: Еве што НЕ покриваат патничките осигурувања!

Основните пакети, кои чинат околу 300 денари, покриваат штети од здравствени проблеми до 30.000 евра, но над 100 евра или над 150 евра.Многумина корисници го купуваат најевтиното патничко осигурување, а […]

Живот

Летниот одмор е пред вас, бидете подготвени: За само 2 недели изгубете 8 килограми

Заборавете на сѐ што сте пробале досега и во наредните 2 недели придржувајте се до оваа лесна и ефикасна диета. За само две недели би требало да ослабнете дури 8 […]