Ознака: Летонија

Вести

Поради грешката на Владата на Заев, цел Балкан ѝ се потсмева на Македонија

Владиниот протокол направи голема грешка вчера кога во Скопје пристигна Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц каде пред Владата беше пречекан од премиерот Зоран Заев. Наместо знамето на Австрија беше поставено […]

Вести

Министер за здравство поднесе оставка бидејќи ја злоупотреби функцијата

Министерот за здравство на Летонија, Гунтис Белевич поднесе оставка на функцијата откако беше обвинет дека ја злоупотребил службената должност за да добие медицински третман без да чека ред.„Ако си вмешан […]