Ознака: лет

Вести

Со чартер летови ќе се враќаат граѓаните заглавени во странство, авиобилетите ќе си ги платат сами

Со чартер летови до скопскиот аеродром треба да бидат вратени во земјава повеќето од македонските државјани во странство кои побарале помош од МНР. Тие ќе треба да си ги платат […]

Занимливости

Патник заборавил да го вклучи авионскиот режим на мобилниот телефон, а ова биле последиците

Активирањето на авионскиот режим е дел од рутините за оние кои патуваат, а во случај да заборавите да го вклучите, може да се соочите и со последици. Зависно од типот […]

Занимливости

Сте се запрашале ли зошто стјуардесите ги држат рацете позади грб пред полетување?

Ако често патувате со авион, сигурно сте забележале дека стјуардесите имаат чудна навика рацете да ги држат позади грб по секоја цена.Тоа го прават сè додека не дојде времето за […]