Ознака: лејди гага

Сцена

Напуштила престижно училиште, работела како келнерка, не сака сама да се тушира – ова е вистинското лице на Лејди Гага

Американската пејачка Лејди Гага (35), чие вистинско име е Стефани Џоан Анџелина Германота, е родена на 28 март 1986 година во Њујорк, а вчера наполни 35 години. Имено, пејачката започнала […]

Сцена

Лејди Гага одлучи да се самоизолира и „да не се дружи со луѓе над 65 години“

Лејди Гага одлучи да се самоизолира и „да не се дружи со луѓе над 65 години“ во услови на криза со коронавирусот. 33-годишната поп-ѕвезда објави на Инстаграм како се справува […]

Сцена

Лејди Гага ќе го именува новиот албум по нејзината колешка

Лејди Гага на Твитер им соопшти на своите обожаватели дека сака новиот албум да го крсти „Адел“, како што гласи името на нејзината, исто така, позната колешка од светската музичка […]

Сцена

Жената со најголема годишна заработка на светот: Сè што поседува Лејди Гага

Кон крајот на 2018-та и почетокот на 2019-та година, астролозите предвидуваа големи промени и турбулентен период. Кога станува збор за Лејди Гага, неа оваа година дефинитивно ѝ е најдобра. Стефани […]

Сцена

Лејди Гага во моќен фустан со шлиц покажа премногу- дали ѕвездата се „запуштила“ таму долу

Една од најголемите планетарни ѕвезди Лејди Гага последниве неколку денови го воодушевува светот со елегантните изданија во кои таа се појавува. Истото се случи и овој пат кога таа во […]

Сцена

Лејди Гага ја одложи венчавката- еве ја причината

Лејди Гага ја одложи венчавката поради филмот. Гага, добитничка на „Златен глобус“ за улогата во „Американска хорор приказна”, веќе неколку месеци го промовира филмот „Ѕвездата е родена“. Пејачката воопшто не […]

Сцена

Прва победа на ТЛЗП: Тијана маестрална во улогата на Лејди Гага

Тијана Дапчевиќ во втората епизода од четвртата сезона на музичкото шоу „Твоето лице звучи познато“ доби задача да ја имитира Лејди Гага. Нејзината изведба беше маестрална, а членовите од жирито […]