Ознака: Лејди Кити Спенсер

Сцена

Денес вистинска убавица, но светот разочаран откако се вери со 32 години постар милионер- ова е внуката на принцезата Дајана

Внуката на принцезата Дајана овие денови повторно е актуелна во светските медиуми поради месецот во кој се одбележува годишнината од смртта на нејзината тетка. Таа на почетокот на оваа година […]

Сцена

Внуката на принцезата Дијана порасна во вистинска убавица

Иако во последно време нема многу информации за Лејди Кити Спенсер, најстарата ќерка на Чарлс Спенсер и преслатката мала внука на принцезата Дијана, сепак медиумите често пишуваат за нејзината специфична […]