Ознака: Лига на шампиони 1/8 – реванши

Меѓународен фудбал

Пирло: Трофеј во Лигата на Шампионите? Тешко…

Фудбалерот од средниот ред на екипата на Јувентус, Андреа Пирло се обиде да ја спушти топката кога е во прашање учинокот на Јувентус во Лигата на Шампионите, истакнувајќи дека е […]

Меѓународен фудбал

Видео: Меси прочитан како „Зоки Поки“ од фудбалерите на Милан…

На „Јутјуб“ излезе мошне интересно видео, една мала кратка видео/фото анализа за тоа како фудбалерите на Милан се справија со аргентинската фудбалска ѕвезда, Лионел Меси, целосно го неутрализираа, она што […]

Меѓународен фудбал

Серхио Рамос навива за Барселона

Играчот на Реал Мадрид од дефанзивната линија, Серхио Рамос, за тамошните шпански медиуми изјави дека секогаш ќе навива за шпанските екипи кога играат против некоја друга странска екипа. „Кога игра […]

Меѓународен фудбал

Фото: Знамето на „Комити“ на натпреварот Галатасарај-Шалке

Членови на навивачката група „Комити“ присуствуваа на мечот од 1/8 финалето од Лигата на Шампионите, Галатасарај-Шалке 04, крајниот исход од првиот натпревар на „Турк Телеком Арената“ во Истанбул гласеше 1-1, […]

Меѓународен фудбал

Милан и Јувентус во финалето од Лигата на Шампионите?!

Интересна сторија се врти околу историјата на Лигата на Шампионите, а во самата сторија се италијанските овогодинешни претставници во елитното натпреварување, Милан и Јувентус. Имено, кога годината завршува на „тројка“, […]

Меѓународен фудбал

Фото: Малер… му „избегаа“ 1 милион фунти поради Барса…

Сајмон Торес Пике ја искористил промоцијата на обложувалницата „Корал“, типувал на точни резултати, бил на прагот да освои неверојатна сума од 1 милион фунти, но, сето тоа пропаднало во вода, […]