Ознака: Лига на шампиони 1/8 – реванши

Меѓународен фудбал

Алегри: Полека, има и реванш!

Тренерот на Милан, Масимилијано Алегри, ги смирува страстите по големата победа над Барселона со резултат 2-0 во рамките од првите натпревари од 1/8 од Лигата на Шампионите. Масимилијано Алегри беше […]

Меѓународен фудбал

Ван Бомел: Меси не се снаоѓа во Италија

Откако Лионел Меси дефинитивно разочара на натпреварот од 1/8 од Лигата на Шампионите, на гостински терен против Милан, бура од реакции од љубителите на фудбал, и пред се, фудбалските експерти […]