Ознака: Лига на шампиони 1/8

Меѓународен фудбал

Пујол: Голем навивач сум на Милан, ќе биде тешко…

Капитенот на екипата на Барселона изјави дека ќе биде мошне тежок дуелот со Милан во рамките од 1/8 од Лигата на Шампионите. Карлес Пујол, вели дека Милан е мошне квалитетна […]

Меѓународен фудбал

Алегри: Силвио не ми го составува тимот

Откако италијанските медиуми пренесоа дека првиот човек на Милан, Силвио Берлускони, барал од Алегри да игра пресинг на Меси и му сугестирал со кој состав да игра против Барселона, со […]

Меѓународен фудбал

Пелегрини: Не сме „случајно“ овде

Тренерот на шпанска Малага, Мануел Пелегрини, изјави дека неговиот тим не-случајно се најде во самата завршница во Лигата на Шампионите, според Пелегрини, Малага својот квалитет и потенцијал ќе го докаже […]

Меѓународен фудбал

Шчесни: Без страв од Баерн Минхен

Арсенал по разочарувањето во ФА Купот го дочекува Баерн Минхен, голманот на Арсенал, повикува на храброст за дуелот со германскиот бундеслигаш. Англискиот и германскиот тим во потполно различна атмосфера влегуваат […]

Меѓународен фудбал

Гатузо: Милан има квалитетен тим, ќе биде интересен мечот со Барса

Џенаро Гатузо, некогашниот фудбалер на италијански Милан, верува дека неговиот поранешен тим би можел да се надигрува рамо до рамо со неприкосновената Барселона. Дуелот меѓу италијански Милан и шпанска Барселона […]

Меѓународен фудбал

ЛШ: Баерн му гостува на Арсенал

Во вторник и среда, во Лигата на шампиони, ќе бидат одиграни преостанатите четири натпревари од осмина финалето. Сите четири средби, треба да понудат врвен и неизвесен фудбал, но очите на […]