Ознака: лига на шампиони

Меѓународен фудбал

Ако сме задоволни од победата над Реал, покажуваме дека сме мали: Гвардиола најави напад кон трофејот во Лигата на шампионите

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, јасно изјави по големата победа над Реал Мадрид во осмина финалето од Лигата на шампионите дека неговиот тим оди на трофеј. Габриел Хесус беше […]

Вести

Вардар доби дочек каков што заслужи

Членовите на европскиот ракометен шампион Вардар им се обратија на навивачите на скопскиот плоштад кои и покрај многу топлото време во илјадници се собраа да ги поздрават своите херои.Најкорисниот играч […]

Ракомет

Слушнете ја реакцијата на српскиот, хрватскиот и словенечкиот коментатор на победата на Вардар!

Еуфорично е вечерва во Келн, откако Вардар испиша историја искачувајќи се на врвот на ракометна Европа.Но еуфорично беше и пред малите екрани ширум цела Европа, а како македонските, хрватсите и […]

Ракомет

Груевски со поддршка за Вардар во финалето против ПСЖ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски и денеска го бодри Вардар во Ланксес Арената во Келн, каде нашиот шампион во моментов игра против ПСЖ во финалето од Лигата на шампионите.По 30 […]

Меѓународен фудбал

Крвава тепачка на навивачите на Динамо Загреб и Севиља

Динамо вечерва гостува во Севиља во четвртото коло од Лигата на шампионите, а навивачите на хрватскиот клуб веќе го најавија натпреварот на свој начин.Синоќа тие пристигнаа во Андалузија и веќе […]

Македонски фудбал

Младинската екипа на Вардар е поканета во Лигата на шампионите

УЕФА ги покани младинците на нашиот тим да учествуваат во Лигата на шампионите оваа сезона. Ждрепката е на 30 август кога нашиот тим ќе го дознае противникотМладинската екипа на Вардар […]

Меѓународен фудбал

“Џузепе Меаца” ќе биде домаќин на финалето на Лигата на Шампионите во 2016 година!

Најновите информации велат дека финалето на Лигата на Шампионите во 2016 година ќе биде одиграно на стадионот Џузепе Меаца во Милано. Италијанските медиуми се убедени дека е постигнат договор со […]