Ознака: лига на шампиони

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити е најлошиот англиски клуб во историјата на Лигата на Шампионите!

По поразот во Дортмунд, со кој неговиот клуб ја затвори европската сезона, тренерот на Сити, Роберто Манчини, инсистира дека неговиот клуб нема причина да се срами.  Актуелниот англиски шампион заврши […]

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Манчестер Сити – Реал Мадрид

Да погледнеме на кратко што всушност се случуваше во еден од најквалитетните дуели кои можевме да ги замислиме во Лигата на Шампионите оваа сезона – Манчестер Сити – Реал Мадрид. […]

Меѓународен фудбал

Манчестер Сити : Реал Мадрид – играчи на кои треба да им обрнете внимание

Може да се каже дека групната фаза во Лигата на Шампионите оваа година не може да понуди поквалитетен дуел од овој.  Шампионите на Англија и Шпанија влегуваат во двобој, откако […]

Меѓународен фудбал

Тактичка анализа на натпреварот Јувентус – Челзи

Јувентус беше домаќин на актуелниот европски шампион Челзи на својот стадион во Торино вчера, од каде сините заминаа поразени со резултат од 3-0. Сите очекувавме да гледаме тежок натпревар, но се чини […]

Меѓународен фудбал

Најголемите фаворити за освојување на Лигата на Шампионите

Сега, кога веќе помина добар дел од сезоната 2012/2013, конечно можеме да започнеме да шпекулираме кои се најголемите фаворити за освојување на најпрестижниот светски трофеј во клупска конкуренција. Иако сме […]