Ознака: лидер

Книготека

МУДРОСТА НА КОНФУЧИЈ

НОВО ОД „МАКЕДОНИКА ЛИТЕРА“: „МУДРОСТА НА КОНФУЧИЈ Научете да бидете врвен лидер“ од Каспер Ших Врвна книга за врвно лидерство, заснована на доблестите на конфучијанската мудра мисла. Оваа поучна книга […]

Македонија Политички партии

Мицковски самиот не знае на каде оди, а народот треба да го следи!?!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски како што вети така и направи. Целото лето го мина работно или како што велеше самиот – меѓу народот, и?!? Со надеж дека на следните […]

Вести

Петровски: Ме лобираат да се кандидирам за лидер на ВМРО-ДПМНЕ а јас сеуште не сум одлучил

Кој е идниот наследник на Груевски? Димовски,Мицковски,Тодоровски се имињата со кои јавноста шпекулира, но за кого ќе се решат делегатите? Дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преживее и оваа поделба?Ова беше темата […]

Вести

Груевски со поддршка од 28,2 отсто, Заев со само 8,8 отсто

Дури 28,8 отсто од испитаниците најголема доверба имаат во лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, покажува најновата анкета на Институтот Павел Шатев спроведена во периодот меѓу 26 и 29 Септември на […]

Вести

ТОЈ Е ЛИДЕРОТ НА ВОЕНИОТ УДАР: Екс-офицер во Турската армија, поврзан со имамот од САД Фетула Гулен!

Полковникот Мухарем Косе, екс-офицер во Турската армија е именуван од страна на државната новинска агенција Анадолу како лидер на обидот за воен удар против претседателот Реџеп Таип ЕрдоганКрвавиот воен удар […]

Вести

Лидер на партија во Италија пдонесе сотавка поради лажна диплома

Лидерот на италијанската партија „Да го сопреме пропаѓањето“, Оскар Ѓанино поднесе оставка откако призна дека лажел за својата диплома и академско образование.Тој се повлече од лидерската функција во партијата само […]