Ознака: Лиле Стефанова

Вести

Катица Јанева ја извреѓа Лиле Стефанова во суд

Како сведок на Обвинителството во случајот против Јанева и Боки 13, обвинителката Стефанова образложи кога се случил пресвртот во случајот “Империја”, во кој осомничен е и бизнисменот Орце Камчев. Притисоци […]

Вести

Продолжува судењето за „Рекет“, треба да сведочи обвинителката Стефанова

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Рекет“. Минатото рочиште се одложи поради отсуство на бранителите на Катица Јанева, адвокатите Дељо Кадиев и Ирена […]

Македонија

Лиле Стефанова: Јас не сум експерт за криминал туку против криминал, за се прашајте ја Катица (ВИДЕО)

Специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова утрово се појави во Кривичниот суд каде денеска се одржува рочиштето за случајот „Титаник“, а обвинението го застапува токму таа. На новинарско прашање, дали е […]

Вести

Шефицата на кабинетот на Катица Јанева сослушана за „Рекет”

Во текот на денешниот ден, во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција е сослушана шефицата на кабинетот на Јанева во СЈО, која е трет вработен во СЈО кој […]

Вести

Обвинителката Стефанова денес ќе даде исказ за случајот „Рекет“

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова денеска ќе сведочи во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција во врска со истрагата за случајот „Рекет“. Во овој случај засега осомничени се […]

Македонија

Обвинителката Лиле Стефанова повикана во Обвинителство за сведок во “Рекет“

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство, Лиле Стефанова била повикана од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, дознава “Пресинг Тв“ и таа во својство на сведок за случајот […]

Вести

Ќе бара ли Јанева одговорност од Лиле Стефанова?

Ќе побара ли Катица Јанева отстранување на обвинителката Лиле Стефанова од нејзиниот тим? – ова прашање се поставува во јавноста откако Специјалното обвинителство го презеде случајот Шпион а ЗНМ се […]