Ознака: лимон

Занимливости

Едноставен трик за спас од здодевните комарци: Пресечете го ова овошје и ставете го во просторијата

Ова овошје содржи антисептик кој е лековит и се користи при настинка, проблеми со забите, внатрешно крварење, изгореници, дебелина, респираторни заболувања, висок крвен пртисок, третирање на кожата на лицето и […]

Живот

Лимон, сол и бибер! Мешавина која ги решава овие 4 важи проблеми!

Бибер, сол и  лимон- совршена комбинација во  салата, зарем не? А дали сте занеле  дека оваа комбинација е лековита?Еве што  се лечи оваа комбинација: Болно грло Ослободете се од болката […]

Живот

ДОБИВ БРЧКИ НА 33 ГОДИНИ: Тогаш баба ми ми ја покажа оваа маска која ми го ПРОМЕНИ животот!

Никој од нас не ги сака брчките и на разни начини се борат со нив.Ви откриваме природен рецепт кој со генерации се користи.Оваа маска е идеална за вашата кожа,ја храни,чисти […]

Живот

Овој напиток ги разбива блокадите и ги чисти вашите коронарни артерии!

Овој напиток е идеален  за намалување на  маснотиите во телото, го чисти џигерот и  го штити вашето  тело од бактерии и  вируси.Со овој напиток  ќе ги  ослободите слободните радикали кои […]

Живот

Комбинација на кафето и лимонот против овие болести делуваат побрзо и од лековите

Здравствените проблеми како што се главоболката, мачнината, болките во желудникот и дијарејата не можат да се сместат во категоријата болести, но без сомнеж се многу непријатни за организмот и имаат […]

Кулинарство

Домашни галети со мирис на ванила и лимон!

Задолжително  пробајте  ги овие вкусни галети.Состојки: 6 јајца 250мл масло 250мл млеко 400гр шеќер 800гр брашно ванилин шеќер кора од лимон Подготовка: Изматете ги  јајцата и  шеќерот, додадете го  млекото, […]