Ознака: лимон

Занимливости

СИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ДОБРА ДА СЕ ПИЕ СЕКОЕ УТРО: Но не ви кажале за овие 2 несакани дејства на ВОДАТА СО ЛИМОН

Водата со лимон е една од најпопуларните напитки за олеснување на слабеењето со што многумина го започнуваат денот.Овој напиток не содржи калории или шеќери,го чисти телото од токсини,ја осигурува дозата […]

Живот

За здрав црн дроб! Пијте го овој напиток месец дена и ќе бидете здрави како дрен!

Црниот дроб е орган кој помага во  регулација на крвта,  го  стимулира варењето и  го  јакне имунитетот на организмот. Освен тоа, црниот дроб ја прочистува крвта и ги  елиминира токсините […]

Живот

Најсилен природен лек: Гоподобрува помнењето за 80 проценти, ги топи маснотиите и го подобрува видот и слухот

Кога ја јадете оваа смеса, функцијата на мозокот значително се подобрува.Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви  го подобри помнењето за неверојатни 80 проценти туку и ќе […]

Живот

Црната лимонада стана вистински хит: Додадете една состојка и ќе добиете уште поздрав напиток

Црната лимонада стана вистински хит  во  светот посебно  за оние кои  сакаат да  спроведат детоксикација на телото.Интересно  е  тоа што  црната лимонада е поздрава од  обичната  бидејќи има примеси на […]

Живот

Еве што се случува со вашето тело кога ќе додадете куркума во вода со лимон наутро!

Колку пати сте читале дека водата со лимон е исклучително здрав пијалок кој може да ви помогне при голем број на медицински состојби? Тоа е добро познато, но знаете ли […]

Живот

Кога ќе видите зошто става фолија на прстите, веднаш ќе го сторите истото!

Ако редовно ги лакирате ноктите или сте пушач, тош веројатно ноктите и прстите ви се со жолтеникави дамки. Не се вадат со ацетон, и единствен спас ви е да почекате […]

Живот

Ослободете се од болката во колената со само една состојка која сигурно ја имате во својот дом!

Болката  во колената е  чест проблем и  може да влијае на секојдневните обврски на луѓето. Може да биде предизвикана  од повреди или  некоја шронична болест  како  што  е артритисот. Лечењето […]

Живот

Предупредени сте: Никогаш не барајте да ви ставаат лимон во пијалокот!

Секогаш сакаме парче лимон во секој  пијалок, бидејќи ова овојшје дава нота на освежување. Но тоа задоволство би требало да го одбегнуваме. Зошто? Бидејќи е многу валкано.Истражувачи во еднс студија […]