Ознака: Лина Ѓорческа

Останати спортови

Лина Ѓорческа на најновата ВТА листа се искачи на 192. место!

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа по настапот во квалификациите на Австралија Опен и освоените 30 поени „се спушти“ под 200 место на ВТА листата. Таа сега се наоѓа на 192 место […]

Останати спортови

Победа на Лина Ѓорческа во Мелбурн

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ја оствари првата победа во квалификациите на Грен слемот Австралија Опен.    Таа ноќеска во Мелбурн во првото коло ја победи Саша Викери од […]