Ознака: Линдзи Вон

Фото

Фото-галерија: Линдзи Вон

Линдзи Каролин Вон е американска скијачка која има освоено четири Светски Првенства, ќе се сложите, 28-годишната Американка покрај своите големи успеси во својата кариера изгледа прекрасно. Во 2010-тата година во […]

Останати спортови

СКАНДАЛ: Мазе ја пријави Вон поради „недолични коментари“?

Најдобрата скијачка на денешницата, Американката Линдзи Вон се најде во мини-скандал откако во Ст. Мориц славеше во четвртата трка во сезоната. Вон по преминувањето на целта во трката на супервелеслаломот […]

Останати спортови

Вон незапирлива

Во втората трка во супервелеслалом од женската скијачка сезона славеше Американката Линдзи Вон и го забележа четвртото славење во последните пет трки. Како втора заврши Тина Мазе, а за одличен […]