Ознака: линдзи

Занимливости

Додека седи изгледа како обична жена, ама кога ќе стане – тогаш е вистинско ЖЕНИШТЕ!

Линдзи има 27 години и е висока 206 сантиметри. Признава дека луѓето често ја прашуваат што јаде и се обидуваат да откријат како пораснала толку. Понекогаш, вели, тешко и е […]

Живот

На прв поглед изгледа како сосем обична девојка: Но почекајте да стане

27 годишната Линдзи сигурно е една од највисоките девојки на светот. Таа е висока 206 сантиметри. Признава дека луѓе често ја прашуваат што јаде, дури и во супермаркети гледаат што […]

Сцена

Линдзи Лохан осудена на 90 дена рехабилитација

Холивудската актерка Линдзи Лохан е осудена во понеделникот на 90 дена во центарот за рехабилитација од затворен тип поради сообраќајната несреќа по која беше обвинета дека ја мамела полицијата. Актерката […]

Сцена

Тајгер Вудс и Линдзи Вон: „Да, заедно сме!“

Иако целиот свет тоа го знаеше, двајцата спортисти сега и официјално ја потврдија својата врска. Најпознатиот голфер на планетата на својот сајт објавил кратко соопштение во кое ја потврди врската […]