Ознака: ЛИПКОВО

Црна хроника

Девојче цела година силувано од роднина во Липково

Вкупно една година траела обљуба врз малолетно дете во село Липково, Кумановско, информира денеска Министерството за внатрешни работи. Случајот вчера го пријавила мајката на малолетното дете. -Во СВР Куманово, 40-годишна […]

Вести

ВИДЕО: „ТВ Нова“ ги посети Арачиново и Липково – местата на кои се бара прегласување!

Екипата на ТВ Нова, разговараше со неколку граѓани од овие населени места, некои од нив го оствариле своето избирачко право, некои не, но сите беа едногласни во тврдењето дека изборниот […]

Вести

Избирачките места во Куманово, Липково и Старо Нагоричане навреме беа отворени

Сите 167 избирачки места во Куманово се отворени навреме и гласањето се одвива непречено, информираше претседателот на ОИК Ненад Саздевски.Во Куманово се евидентирани вкупно 90.848 гласачи, од кои 89.427 гласаат […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Заев и СДСМ се во паника бидејќи им се ближи крајот

Јасно е зошто СДСМ вака панично реагира и плаче. Се ближи 11-ти декември, а со тоа и крајот на кризата, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.-Без криза нема веќе оправдување за натамошно постоење […]

Вести

Оливер Спасовски со неуспешната акција во Липково направи штета од над 170.000 евра

Над 170.000 евра ги чинеше граѓаните неуспешната полициска акција која во април годинава ја водеше тогашниот технички министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пишува Пресс24.Без да уапси ниту едно лице, […]