Ознака: лисица

Живот

Животното кое прво ќе го видите открива што ви е најважно во љубовта!

Нашиот потсвесен ум има големо влијание на тоа како се однесуваме, што правиме и како ги гледаме работите околу нас. Нашиот потсвесен ум складира сѐ што сме виделе, почувствувале. Овој […]

Занимливости

Ја исклукаа до смрт: Кокошки се здружија и убија лисица на фарма

Кокошки на училишна фарма во североисточна Франција се здружија и убија млада лисица, објави Би-би-си. Лисицата сакала да се нагости со кокошки, но упаднала на фарма каде што имало 3.000 […]

Живот

Купила куче за 9.000 денари: Кога почнало да расте сфатила што чува дома

Интересна случка имала една жена од Кина која ја пренесуваат кинеските медиуми. Имено, жената била во продавница за миленици и купила јапонски шпиц за 150 евра (околу 9000 денари). Но, […]

Фото

Мистериозно животно пронашле во кал: Ниту спасителите не знаеле што е, додека не го измиле…

Недалеку од Канари Варф во Лондон, спасители пронашле мало животинче, но тоа толку било прекриено со кал, што никој не бил сигурен за какво животно се работи.Мислеле дека несреќното животно […]