Ознака: Лиснати кифлички

Кулинарство

Идеја за појадок: Лиснати кифлички од само 2 состојки

Потребни состојки: Готово лиснато тесто Фил по желба(зденка, кашкавал) Начин на подготовка: Исечете го лиснатото тесто(претходно одмрзнато) на ленти и на едниот крај засечете со нож 3-4 линии. Ставете фил […]