Ознака: листа

Живот

Листа на најпривлечни жени во светот: Еве каде се наоѓаат Македонките

Интернет страницата Targetmap.com кон крајот на минатата година спровела истражување за да открие од каде доаѓаат најпривлечните жени. Резултатите од истражувањето се поделени во пет категории: многу привлечни, привлечни, нормално […]

Љубов и секс

Фрустриран маж на својата сопруга ѝ испратил табела со сите нејзини изговори кога тој иницирал секс

Жена открила дека нејзиниот сопруг ѝ испратил табела на која ги напишал деталите од неговите неуспешни обиди да иницира секс, со посебна картичка на која се испишани нејзините причини поради […]

Вести

Листа на најбезбедни градови во светот – на кое место е Скопје?

Скопје е 172 на листата меѓу најбезбедни градови во светот и стапката на криминал е 43.86%. Најбезбеден град во светот е Абу Даби, покажува една студија на веб-страницата на Нумбео. […]

Вести

СЗО објави листа на најопасни бактерии

Светската здравствена организација (СЗО) ја објави листата на 12 најопасни бактерии за луѓето, наведувајќи дека лекарите брзо ги губат опциите за лекување. На прес-конференцијата на СЗО во Лондон наведено е дека […]

Балкан

На повидок е НОВ СКАНДАЛ: Бројни политичари и фудбалери се фатени во синџир со елитна проституција!

Цела Србија во паника, откако во јавноста се дозна за елитната проституција на српскиот организатор Михајло М.Во скандалот се најдоа и голем број на политичари, фудбалери и директори кои ги […]

Автомобилизам

Листа на најсигурните половни автомобили

Германската организација за контрола на квалитетот TUV, прави годишна статистика за користени автомобили врз база на извршени принудни поправки.Можеби нема да биде изненадување констатацијата дека најсигурни автомобили според TUV се […]

Автомобилизам

Листа за најпроблематичните половни автомобили

Германската организација за контрола на квалитетот TUV, прави годишна статистика за користени автомобили врз база на извршени принудни поправки.Листата на германската организација за контрола на квалитетот TUV вели од кои […]