Ознака: листа

Балкан

На повидок е НОВ СКАНДАЛ: Бројни политичари и фудбалери се фатени во синџир со елитна проституција!

Цела Србија во паника, откако во јавноста се дозна за елитната проституција на српскиот организатор Михајло М.Во скандалот се најдоа и голем број на политичари, фудбалери и директори кои ги […]

Автомобилизам

Листа на најсигурните половни автомобили

Германската организација за контрола на квалитетот TUV, прави годишна статистика за користени автомобили врз база на извршени принудни поправки.Можеби нема да биде изненадување констатацијата дека најсигурни автомобили според TUV се […]

Автомобилизам

Листа за најпроблематичните половни автомобили

Германската организација за контрола на квалитетот TUV, прави годишна статистика за користени автомобили врз база на извршени принудни поправки.Листата на германската организација за контрола на квалитетот TUV вели од кои […]

Вести

Проширена листата на лекови од различни производители на товар на ФЗОМ

Листата на лекови по заштитени имиња на товар на Фондот за здравствено осигурување на Македонија (ФЗОМ) од 11 јуни ќе биде проширена со додавање на 80 нови заштитени имиња на […]

Занимливости

15 Работи кои мора да ги направите пред да стапите во брак

Најверојатно не сакаме да признаеме, но многу работи се менуваат по стапувањето во брак. Затоа направете ги овие 15 работи пред да стапнете на лудиот камен. 1. Пред брак, живејте […]