Ознака: лицемерие

Избор на уредникот Издвојуваме

Хронологија на лицемерието или како се лажат и замајуваат членовите на ВМРО-ДПМНЕ

Хронологија на лицемерието или како се лажат и замајуваат членовите на ВМРО-ДПМНЕ Мала ретроспектива: 27 февруари 2018. 15.000 души на студ и снег протестираат против идејата за промена на името. […]

Издвојуваме

Независните од ВМРО-ДПМНЕ со осуда за објавените снимки и барање за истрага

Независната пратеничка група (НПГ) на ВМРО-ДПМНЕ го осуди снимањето и објавувањето на разговори кои, како што посочуваат, се водени на средба со претседателот на партијата, Христијан Мицкоски што се одржала […]

Издвојуваме

Мицкоски ги убедувал исклучените од ВМРО-ДПМНЕ да не гласаат за Законот за јавно обвинителство

На Јутјуб се појавија неколку снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Една од снимките е насловена како „Најважна работа се предметите на СЈО“. […]

Видео Политички партии

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? – говореше Нола Исмајловска

Влатко Ѓорчев и Никола Мицевски гласале за АРМИЈА НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА? Како и друго 5 пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. Како што може да се види во видеово за ова беа обвинети […]

Коментари

Ама нели скандиравте НИКОГАШ СЕВЕРНА?

Сериозни реакции има по социјалните мрежи по востоличувањето на непознатите кадри на Мицковски, за министри во Владата на СЕВЕРНА Македонија. И тие се чини се оправдани од проста причина што […]

Издвојуваме

Македонска новогодишна честитка – чисто лицемерие и непотребно губење на време

Може ќе ви делува радикално но ова што ќе го прочитате како став за нашата нова година, за нашиот однос и за тоа какви навистина сме, е далеку поблиску до […]