Ознака: ловоров лист

Здравје

Рецепти на баба: Овој чај експресно помага кај болки во грлото и кашлање

ЛОВОРОВИОТ ЛИСТ е препознатлив по својата специфична арома, па многу луѓе сакаат да го користат при готвење, но помалку е познато дека е исто така природен лек кој има антиинфламаторно […]

Живот

Понекогаш дома запалете ловоров лист – еве зошто!

Понекогаш дома запалете ловоров лист – еве зошто! Никогаш не ја потценувајте моќта на различните ароми кои ја имаат врз вашиот организам. Па така, необичниот мирис на ловорот има неверојатно […]

Занимливости

Сакате да се збогатите? Вечерва замете ловоров лист и…

На небото вчера блескаше полна месечина, а денеска треба да направите нешто за да се збогатите. Сѐ што треба да направите денеска е да земете лист, пенкало, тегла со капаче […]

Занимливости

Запалете ловоров лист дома и очекувајте неверојатен резултат!

Сите знаеме колку добар вкус и мирис дава ловоровиот лист ставен во храна, но не знаеме дека има и други „моќи“.Експертите тврдат дека ловоровиот лист е одличен за лек за […]