Ознака: Лозано

Видео Сцена

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога

„Километри“ на Лозано изведена подобро од било кога. Во ова време кога се се прави од дома Лозано со својот бенд направи одлична верзија на неговата „Километри“. Одлично е снимено. […]

Сцена

Лозано појасни дека неговата изјава за Македонија не била политичка!

Едни го возвеличија, додека други го исплукаа. Лозано очигледно не го издржа притисокот и мораше да го појасни својот настап од пред некој ден. Според нас коректно се дистанцираше од […]

Занимливости

Нови навредливи твитови од соседите за Есма и Лозано

За песната што ја претставуваше Македонија на Евровизија имаше секакви коментари, како и кај нас така и во соседството но и надвор од него. Несомнео, предизвикавме многу реакции со настапот. […]

Сцена

Нова трета песна за Евровизија на Лозано и Есма?!

По вчерашната промоција на втората македонска евровизиска песна „Пред да се раздени“, повторно се појавија низа негативни коментари. Тоа ја натера МРТВ да го ангажира композиторот Јован Јованов, кој треба […]

Сцена

Новата евровизиска песна е толку „добра“ што е тргната од Youtube

Неколку минути по премиерното прикажување на новата евровизиска песна на Есма и Лозано, веста се рашири по сите интернет портали, како и социјални мрежи. Песната „Пред да се раздени“ беше […]

Сцена

Видео: Новата евровизиска песна на Есма и Лозано

Есма и Лозано ќе ја претставуваат Македонија на овогодинешниот Евросонг со нова евровизиска песна „Пред да се раздени“. Откако првичната „Империја“ беше повлечена поради низа негативни коментари, беше снимена нова […]

Сцена

Есма повеќе ја сака претходната „Империја“

Песната „Империја“, со која Есма и Влатко требаше да ја претставуваат Македонија на Евровизија е повлечена и заменета со песната „Пред да се раздени“. Сепак Есма изјави дека претходната „Империја“ […]

Сцена

Странските медиуми: „Империја„ на Есма и Лозано е повлечена поради протестите на Грците

Некои странски медиуми известуваат дека првичната верзија на „Империја“ која е изведена од Есма и Лозано, е повлечена од страна на Македонската телевизија, поради протестите на Грците.  Тие во ниеден […]

Сцена

Новата „Империја“ на Есма и Лозано треба да биде готова денес

Новата верзија на „Империја“ на Есма и Лозано, која треба да не претстави на овогодинешниот Евросонг во Шведска, треба да биде готова денес.  По жестоките реакции на јавноста, Македонската телевизија […]

Видео

Видео: Како Хитлер реагираше на „Империја“ песната за Евровизија?

Покрај сите мислења и коментари кои се појавија околу песната на Есма и Влатко Лозановски за Евровизија, на ред дојде и мислењето на Хитлер.Како што е редот, „Хитлер пародија“ има […]

Сцена

Коментарите на јавноста земени во предвид – спотот на Есма и Влатко повеќе не е достапен на Јутјуб!

Откако вчеравечер беше промовиран новиот спот на Есма и Влатко Лозановски за евровизиската песна „Империја“ по Интернет и сите социјални мрежи се појавија многу негативни коментари во врска со спотот, […]

Фото

Македонски убавици: Катерина Стојановска

Пулс24.мк ви го претставува Македонскиот топ модел Катерина Стојановска. Катерина својот најголем успех во кариерата го доживеа по објавувањето на видео записот Tonight на Марко Слаткаристика, видео во кое има […]