Ознака: локален дожд

Вести Македонија

Променливо облачно и ветровито со локален дожд

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно, а во западните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се движи од 5 […]

Вести Македонија

Денес облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Денес времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 4 до 12, а дневната 10 […]

Вести Македонија

Денес претпладне сончево, попладне локален дожд

Во земјава времето денес претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови облачноста ќе се зголемува, особено во западните и северните делови на […]

Вести Македонија

Денес умерено облачно со северен ветер и локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од претпладне ќе дува умерен северен ветер кој на север, долж Повардарието и на повисоките места ќе се […]

Вести Македонија

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

Во земјава времето денес претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има појава на локален дожд. Ќе дува слаб […]

Вести Македонија

Претпладне локален дожд, попладне пороен со ветер

Денес претладне времето ќе биде променливо облачно со локален дожд, а од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер и услови за појава на град. […]

Вести Македонија

Претпладне променливо облачно, попладне локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде сончево со умерена облачност, попладне значително облачно со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец. Во Скопје максималната […]

Вести Македонија

Денес ветровито и посвежо со локален дожд

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец. Поради југозападно струење на висина и транспорт на прашина […]

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне локален дожд

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Утринската температура ќе се движи од 1 […]