Ознака: локален дожд

Вести Македонија

Времето денес – променливо облачно со локален дожд

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно, а претпладне, претежно во јужните и југозападните делови, се очекуваат и локални врнежи од дожд. Температурите ќе се движат помеѓу 4 и 18 […]