Ознака: локален пороен дожд

Вести Македонија

Многу топло, со локален пороен дожд и грмежи попладне

Времето во земјава денес ќе биде променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне претежно во северните делови со локален пороен дожд и грмежи. Макисмалната температура ќе се движи […]

Вести Македонија

Попладнево локален пороен дожд, грмежи, силен ветер и град

Во земјава времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Во Македонија денес времето особено претпладне ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи помеѓу […]

Вести Македонија

Претпладне умерено облачно, попладне локален пороен дожд

Денес времето во Македонија ќе биде умерено облачно со услови за локална појава на краткотраен пороен дожд попладне. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер, особено изразен долж Повардарието и во […]

Вести Македонија

Претпладне променливо, попладне нестабилно

Денес во Македонија времето ќе биде променливо облачно, со сончеви периоди. Попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската […]

Вести Македонија

Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд

Денес времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и краткотрајно засилен ветер, особено попладне. Наместа процесите ќе се поинтензивни и проследени со грмежи. Минималната […]