Ознака: Лондонски аеродроми

Вести

Лондонските аеродроми нарачаа воена опрема за заштита од дронови

Лондонските аеродроми „Гетвик“ и „Хитроу“ нарачаа воена опрема за заштита од дронови, вредна неколку милиони фунти, откако неодамна се случија инциденти со овие беспилотни летала, поради што воздушниот сообраќај во […]