Ознака: лондон

Вести

Во една просторија во зградата во Лондон пронајдени 42 тела

Лондонската полиција објави дека 79 луѓе загинале во пожарот кој минатата недела зафати станбена зграда во британската престолнина. Но, многумина сметаат дека бројот на загинати е далеку поголем.Пожарникарите и спасувачите […]

Вести

Каква врска има пожарот во Лондон и терористичкиот напад во Њу Јорк

Страшниот пожар во лондската Гренфел кула донесе смрт за повеќе од 70 луѓе, но и ја скокотна фантазијата на јавноста поради еден детаљ.Имено, кулата гореше повеќе од 24 часа, при […]

Вести

79 жртви во пожарот во Гренфел тауер

79 луѓе загинаа или се исчезнати со претпоставка дека загинале во пожарот во Гренфел тауер во Лондон, соопшти британската полиција.Пожарот во висококатницата Гренфел Тауер изби во средата нешто по полноќ […]

Вести

Едно лице загина а 10 други се повредени при напад пред џамија во Лондон

Едно лице загина, а 10 други се повредени, кога  маж со комби синоќа по полноќ влета во група верници кои излегувале од џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк, соопшти полицијата.Едно […]

Вести

Едно загинат и 10 повредени при напад пред џамија во Лондон

Едно лице загина, а 10 други се повредени, кога маж со комби синоќа по полноќ влета во група верници кои излегувале од џамијата во лондонската населба Фајнсбури Парк, соопшти полицијата. Едно […]

Вести

Причина за ширењето на пожарот во Лондон: Материјалите биле поевтини за две фунти

Материјалот кој е користен за обвивање на зградата која изгоре во Лондон бил поевтин и позапаллив од другите два понудени материјали, пишува Гардијан.Оваа информација најверојатно стигнала од истрагата, а од […]

Вести

Како изгледа Гренфел тауер по ужасниот пожар

Бројот на загинати во пожарот во лондонската висококатница Гренфел тауер се искачи на 17, а британските медиуми објавија видео од внатрешноста на зградата.Голем број се водат за исчезнати, а првиот […]

Вести

Ова е човекот во чиj стан избувна пожар во Лондон

Лондон денеска втор ден се разбуди со неверување откако вчера вечерта во огнена стихија целосно изгоре една 27 катница во центарот на градот.Англиските медиуми изјавија дека повеќе од 17 лица […]

Вести

Хаос во Лондон: Илјадници патници летаат без багаж

Илјадници патници од британскиот аеродром Хитроу од изутрината летаат без својот багаж поради системска грешка.Проблемот најпрво ги погодил патниците кои летале од Терминалите 3 и 5. Многу патници полетале без […]

Вести

Адел е првата ѕвезда која им пружи помош на настраданите во пожарот во Лондон

Лондон денеска второ утро се буди во чад и пепел откако вчера светот го потресе веста за пожарот кој го зафати една 27 катница во центарот на градот.Во вчерашната кобна […]