Ознака: Лос Анџелес

Вести

Жителите на Лос Анџелес добија наредба да останат дома поради Ковид-19

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети објави итна наредба, со која им се наложува на сите жители на градот да останат во своите домови поради зголемување на бројот на заразени […]

Вести

УЖАС ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Зградата гори, луѓето се фрлаат од балкони за да се спасат

Се’ уште не е позната бројката на луѓе кои скокнале од становите во зграда во Лос Анџелес откако се запалил стан на 6. кат во станбена зграда. Пожарникарите добиле дојава […]

Свет

Дваесет и шестгодишник направи масакр во Лос Анџелес: Ги убил таткото, братот и уште двајца (ВИДЕО)

26-годишно момче од Лос Анџелес, ги убил таткото, братот и уште две лица, па по 12 часовна потера по него е уапсен. Светските медиуми известуваат дека ја ранил и својата […]

Вести Свет

Снежна бура во Калифорнија

Во снежната бура што погоди делови од Калифорнија загинаа најмалку петмина. Во планинската област на Сиера Невада падна повеќе од 1,5 метар снег. Како што најавуваат метеоролозите нови снежни врнежи се […]

Вести

Дозволено носење марихуана на аеродромот во Лос Анџелес

Аеродромот во Лос Анџелес дозволи патниците да носат помали количества марихуана – до 28,5 грама или осум грама концентрат. Полициската служба на аеродромот веќе нема да ја одзема марихуаната доколку […]