Ознака: лотарија

Занимливости

Црн хумор или само забава? Распродадени лото ливчињата со бројот на корона кризата

Љубителите на игрите на среќа во Шпанија ги разграбаа ливчињата од традиционалната божиќна лотарија со броеви поврзани со коронавирусот, а меѓу првите беше и бројот што го означува датумот на […]

Сцена

Почна лотаријата за билети за Виенскиот концерт: Аплицирајте до 28 февруари, може да добиете 2 билети

На најпопуларниот и најпознатиот новогодишен концерт кој секоја година се одржува на 1 јануари во Виена може да присуствувате доколку учестувавате во лотарија. За да дојдете до билет мора да […]

Вести

За сите што сакаат да живеат во САД: Почнува лотаријата за зелена карта за 2018 година

Стејт департментот го објави почетокот на кампањата за поднесување на документи за иселенички визи – „зелена карта“ за 2018 година.Официјално лотаријата за 2017 е затворена. Електронските формулари за регистрација се […]

Занимливости

Брачен пар во два дена освоил џек пот два пати

Брачен пар добиле прво еден милион долари а еден ден потоа 50.000 долари. Американците Степан и Тери Веавер пред да тргнат на патување купиле тикети за лотарија. Кога пристигнале во […]

Занимливости

Скопјанка купила автомобил па добила уште еден

Пред продажното места Венера во населбата Тафталиџе во Скопје, Државна лотарија на Македонија вчера ги додели клучевите на уште еден среќен добитник, овој пат на премијата Поло во Инстант лотаријата […]