Ознака: лото

Занимливости

Останал без работа поради корона вирусот, па на лото добил 4,8 милиони

Млад татко од Австралија кој ја изгубил работата поради пандемијата со корона вирусот, освои 4,8 милиони австралиски долари. Тој одлучи да остане анонимен, но вели дека поради пандемијата останал без […]

Занимливости

По грешка уплатил две лото ливчиња и освои 46,6 милиони долари

Еден работник во Мелбурн, Австралија освои 46,6 милиони американски долари на лотарија откако по грешка уплатил две ливчиња со исти бројки, пишува „Дејли меил“. Мажот уплатил едно ливче во Сент […]

Занимливости

Добил на лото, но не дошол веднаш да си ги земе парите- чекал да поминат 5 месеци

Добитник на американската лотарија „Мега милионс“ од сојузната држава Јужна Каролина, кој уште лани во октомври освоил над 1,5 милијарди долари, по пет месеци конечно се јавил да си ја […]

Живот

Со тетката играл лото и освоиле милион долари, но тогаш следуваше шок: Нема да му даде ни цент, и тоа не е се

Канаѓанката Барбара Редик и нејзиниот внук Тајрон Мекинис заедно изиграа лото и среќата им се насмевна широко, барем на некое време. Иако заедно позираа со освоените 1,2 милиони канадски долари, […]

Занимливости

Руска пензионерка ја доби најголемата премија на лото

Пензионерка од Русија освоила пола милион рубљи, односно 7,2 милиони евра на лотарија, а со тоа оваа сума е и најголема во историјата од постоењето на лотото во Русија.Државната лотарија […]

Занимливости

Американка добила два пати на лотарија во ист ден

Кимберли Морис од Вејк Форест, Северна Каролина има голема среќа во игрите на среќа, бидејќи како што пишуваат локалните медиуми, таа во понеделникот два пати добила на лотарија.Морис во понеделникот […]