Ознака: лубеници

Занимливости

Необична атракција во Истанбул: Иранец продавал лубеници од багажникот на неговото Ламборџини

Пред автомобилите да станат вообичаен дел од 20-от век, уличните продавачи овошјето и зеленчукот го продаваат од шарени автомобили кои ги влечеле коњи. Тоа било повеќе од вообичаена слика во […]

Кулинарство

Женските лубеници се секогаш посочни и послатки

Нема поголемо разочарување од она кога сакаме вкусна и сочна лубеница за разладување, особено на вакви горештини, а дома не дочекува нешто со вкус на тиква.За да одберете сочна лубеница, […]