Ознака: лузни

Живот

Како да ги избегнете црвенилата и лузните на лицето кога носите заштитна маска

Експертите дадоа упатства како да се спречат оштетувањата на кожата што може на сите да ни користат. Освен социјалната дистанца, заштитните маски, заедно со ракавиците, се нашиот најсилен штит во […]

Живот

САМО 1 НАМИРНИЦА може да го излечи сето ОВА: Позната ви е на сите, но не сте знаеле за овие лековити својства

Во продолжение следуваат 4 рецепти од само една намирница која лечи 4 болести. Во прашање е кромидот а за какви проблеми станува збор, прочитајте во продолжение.Воспаление на уво Ако патите […]