Ознака: луизијана

Вести

Трамп прогласи вонредна состојба во Луизијана

Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи денеска вонредна состојба во Луизијана откако поројните дождови предизвикани од тропската бура Харви ги погодија деловите на оваа американска сојузна држава.Прогласувањето вонредна состојба и […]

Црна хроника

МОРНИЧАВИ ПОСЛЕДИЦИ ОД ПОПЛАВА: Мртовечки ковчези пливаат по улиците

Најмалку 8 лица починаа, а повеќе од 30.000 се евакуирани или спасени откако американската сојузна држава Луизијана ја погоди една од најголемите поплави во историјата.Илјада куќи се потопени, а повеќе […]

Сцена

Тејлор Свифт донираше еден милион долари за поплавените во Луизијана

Поп пејачката Тејлор Свифт изјави дека ќе подари еден милион долари за населението кое настрада од катастрофалните поплави во Луизијана, пренесуваат западните медиуми.Овие поплави се едни од најголемите кои се […]