Ознака: Лука Аџиќ

Сцена

Се жени внукот на Шабан Шаулиќ – кога ќе видите каква убавица ќе му роди дете ќе посакате и вие да сте на негово место

Внукот на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ наскоро ќе застане на лудиот камен. Неговата идна сопруга Александра Личина со која чека и бебе на социјалните мрежи […]