Ознака: луксузна вила

Сцена

Луксузниот дом на Синди Крафорд е продаден за 45 милиони долари

Супермоделот Синди Крафорд и нејзиниот сопруг Ренди Гербер ја продале својата раскошна вила во Малибу за 45 милиони долари. Овој имот е сместен во најлуксузниот дел од градот, на самата […]

Сцена

Жељко и Јована купуваат луксузна вила – Од сумата ќе се шокирате

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована веќе подолго време се во преговори да купат луксузна вила, пишуваат српските медиуми. Водителката и пејачот кој во моментов живеат во дуплекс […]

Занимливости

Ураганот Ирма не го поштеди ни Доналд Трамп: Погледнете што остана од луксузната вила на претседателот

Ниту претседателот на САД не беше поштеден од ураганот Ирма кој што ги опустоши Карибите, но и американската сојузна држава Флорида.Комплексот на Доналд Трамп на островот Свети Мартин чија што […]