Ознака: лукче

Кулинарство

Печени пиперки со лукче – рецепт кој секоја домаќинка треба да го знае

Старите домаќинки веќе знаат да подготват пиперки со лук, па затоа ова повеќе е упатство за помладите жени. Состојки – Свежи пиперки – Магдонос – Лук – Сол, масло и […]