Ознака: лутина

Кулинарство

Направете го кромидот поблаг и ослободете се од неговата жестина

Познатиот готвач Џејми Оливер неодамна на Инстаграм открил едноставен, а ефикасен трик, кој на повеќето ваши специјалитети ќе им даде подобар шмек Славниот Британец објаснил како да го направите кромидот […]

Живот

Лутината и бесот се виновни за мозочните и срцевите удари

Нездравите епизоди со лутина, како експлозивен излив на бес или пренасочување на истиот тој бес на самиот себе го разорува организмот. Оние кои се често лути или тешко го контролираат […]