Ознака: магионичарски трик

Занимливости

Одби да зборува со жирито, а тоа што им го направи долго ќе го паметат: Публиката врескаше од страв

Во Американското реално шоу „Америка има талент“ досега сме гледале многу талентирани пејачи, спортисти, акробати, танчери и слично, но често може да се забележат и магионичари со нивните несекојдневни трикови. […]

Видео

Неискусен магионичар ОСАКАТИ ВОДИТЕЛКА: Жената врескала од болка по изведбата на трикот!

Водител и магионичар се најдоа во непријатна ситуација, по што беа приморани емисијата подоцна ја прекинат.Магичните трикови не се никакво чудо, туку измама која мора да биде добро извежбана. Ова […]