Ознака: магла

Вести

Намалена видливост до 50 метри на патот Катланово-Велес

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Поради појава на магла на патот Катланово- Велес видливоста е намалена од 50-100м. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор […]

Занимливости

Како е најдобро да возите во магла?

Метеоролозите најавија опаѓање на температурите, а во многу делови на земјава тоа значи и појава на магла, особено во раните утрински часови. Како возачи треба да бидете исклучително внимателни во […]

Вести

Магла на Попова Шапка, видливоста намалена од 80 до 100 метри

Намалена видливост од 80 до 100 метри поради магла вечерва има на Попова Шапка, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на […]

Вести Македонија

Возете внимателно, на Стража, Ѓавато и Плетвар има магла

Заради магла утринава видливоста е намалена од 30 до 50 на планинските превои Стража, Ѓавато и Плетвар. Од јавното претпријатие “Македонија пат“ информираат дека од 05:40 часот е укината забраната за […]

Вести

Возачи внимателно возете – еве каде има густа магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, на некои повисоки места со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП […]

Вести Македонија

Возете внимателно, на патиштата има голомразица и магла

Заради ниските температури во текот на ноќта и рано утрово можна е голомразица. Маглата во Тетово ја намали видливоста до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија во утрионскиот извештај за […]

Вести

Поради магла намалена видливост на Стража, Маврово и Шапка, сообраќајот вечерва по влажни коловози

Поради појава на магла вечерва видливоста е намалена од 50 до 60 м на патните правци низ Стража, Маврово и Попова Шапка. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни […]

Вести Македонија

Заради магла видливоста намалена на 50 до 100 метри

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Поради појава на магла намалена е видливоста од 50 до 100 метри во Кичево, Битола, Павлешници, Смојмирово и Делчево, информира […]

Вести Македонија

Влажни коловози, кај Стража – магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот. Врнежи од снег со променлив интензитет се бележат во Тетово, Попова […]

Вести

Поради магла откажани и пренасочени дел од летовите од скопскиот аеродром

Поради магла и намалена видливост откажани се или пренасочени дел од летовите до и од Скопје, потврдија од М-НАВ за МИА. Од аеродромот „Скопје” попладнево се пренасочени три лета. Едниот […]

Вести Македонија

Магла на патот до Маврово и Стража, а на Попова шапка вее снег

Намалена видливост до 50 метри заради магла има во Маврово, Попова Шапка и на планинскиот превој Стража, а слаб снег паѓа на Попова Шапка. Од Македонија пат соопштија дека дека […]