Ознака: макарони

Кулинарство

ТРИКОВИ ЗА МАКАРОНИ ОД РЕРНА КОИ ГОТВАЧИТЕ СИГУРНО НЕМА ДА ВИ ГИ КАЖАТ: Запомнете ги добро, сосот ќе биде побогат, а сирењето ќе се „растегнува“!

Тајната е во една неочекувана состојка и еден број кој прави голема разлика! Ако сакате макарони и сирење, знајте дека постојат трикови на професионални готвачи кои го подигнуваат ова јадење […]

Кулинарство

Гладни сте, а немате доволно време? Паста од само 3 состојки и зачини по вкус – готова за 15 минути!

Оваа комбинација со посебно избрани шпагети е навистина одличен избор на храна во сите сезони. Се користат капелини – ултра тенки шпагети што малку потсетуваат на нудли. Се варат само […]

Кулинарство

Совршена комбинација на две јадења што ги обожаваме!

Не можете да одлучите дали повеќе сакате да јадете тестенини со сос или чизбургер? Не мора да мислите, туку направете комбинација од две популарни јадења. Тестенините чизбургер вклучуваат класични вкусови […]

Кулинарство

Потребни ви се само 3 состојки: Најлесниот рецепт за кремасти тестенини со сирење

Макарони со сирење е едноставно јадење кое што, како што кажува името, опфаќа варени тестенини во сос на база на сирење. Постојат многу верзии од тоа јадење, но ние ќе […]

Кулинарство

Идеја за ручек: Запечени макарони со ќофтиња и зеленчук

Вкусен оброк, сè во едно тенџере. Доколку сте љубител на тестенини, ви препорачуваме да го подготвите овој рецепт. Состојки: 400 гр. тестенини 200 гр. мешано мелено месо100 гр. шери домати100 […]