Ознака: Македонец

Вести

Македонец протеран од Рим поради врски со радикалниот ислам

Италија протера државјанин на Албанија и еден oд Македонија, поради поврзаност со радикалниот ислам, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи на Италија.Полицијата во Бари ги следела 36- годишниот Македонец и […]

Вести

Македонец протеран од Рим поради врски со радикалниот ислам

Италија протера државјанин на Албанија и еден oд Македонија, поради поврзаност со радикалниот ислам, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи на Италија.Полицијата во Бари ги следела 36- годишниот Македонец и […]

Вести

Масакр во САД: Македонец го избодел цимерот до смрт

Дваесет и двегодишен Македонец е обвинет за убиство на неговиот цимер со нож во САД. Според тамошните медуми, Јовица Николоски на 9 септември го убил својот цимер Спасе Граждани во […]

Издвојуваме

Шатев:Не припаѓам кон никаква организација, национална или социална, а само сум Македонец

Павел Шатев (Кратово, 15 јуни 1882 – Битола, 30 јануари 1951) е истакнат македонски револуционер и анархист, член на Гемиџиите и еден од солунските атенатори. Подоцна станува еден од основачите […]

Вести

Македонец предизвикал тешка сообраќајка во Хрватска, загинале две жени

Kамионџија од Македонија престигнувал на полна линија, па предизвикал сообраќајна несреќа, во која загинале две жени, пред две недели, во Хрватска, објави „Дневник“. Возачот на камионот е во притвор, потврдиле од […]

Вести

Камионџија од Штип „мртов“ пијан возел во Бугарија: Фатен е со…

Камионџија од Штип е фатен со три промили алкохол како вози низ соседна Бугарија.Откако минал ноќ во станица и се отрезнил, на Македонецот му е одредена забрана за управување возило […]

Црна хроника

ФОТО: Македонец почина во Швајцарија под неразјаснети околности!

Наместо заработка за своето семејство надвор од својата татковина, трагично заврши судбината на 57 годишниот Н.Х. од струмичко кој годинава заминал на печалба во Швајцарија.Со надеж за подобра иднина за […]