Ознака: Македонец

Црна хроника

Македонец убил пријател додека правеле „селфи“ со сачмарка во Мелбурн

Фотографија заврши трагично откако млад човек го застрела својот најдобар пријател додека позираа со сачмарка во еден мотел во Мелбурн, пренесува „Канбера тајмс“Македонецот Алберт Раповски (20) во средата на првото […]

Фото

Македонец поради кој жените во белградските автобуси збеснуваат! Погледнете го само долниот дел од фотографијата!

Прекрасна фотографија од градскиот превоз  во Белград овие денови сериозно се заканува да го  сруши српскиот нет. Фотографија на која маж и  мало дете кое делува како  негова мини копија спијат  […]

Издвојуваме

За колку години македонец би заработил милион?

Лондонски Економист деновиве направил едно истражување чиј предмет се и балканските држави. Истражувањето е всушност прашање. Колку години му се потребни на просечно семејство да созаде милион евра со својата […]

Вицотека

Како да препознаете Македонец на плажа

Ако сте летувале во место каде одат голем број македонци сигурно ќе препознаете барем некој од нашите туристи во овој опис. Не се промашуваме на плажа – секогаш најгласни, најбројни, со лименки […]