Ознака: македонија двојазична

Вести

Македонија стана двојазична

Македонското Собрание пред малку го изгласа законот за јазици познат како законот за Албанскиот јазик.Со 69 гласа за пратениците на СДСМ, ДУИ, АА, БЕСА го изгласаа контраверзниот закон со кој […]