Ознака: Македонија Пат

Вести

ВЕЧЕРВА ВНИМАВАЈТЕ ОСОБЕНО НА ОВИЕ МЕСТА- „Македонија пат“ со апел за претпазливо возење

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП Македонијапат апелира […]

Македонија

Сообраќајот на патот Македонска Каменица-Кочани попречен од карпа

Огромна карпа која се наоѓа на десниот дел од коловозот од делот на Истибања го попречува движењето на сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани. – Поради големиот пречник […]

Вести

Извртено возило на Македонија Пат кај Прилеп – сообраќајот во прекин

Патниот правец Росоман – Прилеп е во прекин поради извртено возило на Македонија Пат, информира АМСМ. Од 20:00 часот e воведена забрана за движење на тешки товарни возила на патниот […]

Вести Македонија

Забрана за камиони на патот Струга – Ќафасан и на Стража

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ЈП „Македонија пат“. Од истите […]

Вести Македонија

Каде во Македонија почна да паѓа снег?

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои повисоки места во западните делови од државата со остатоци на кашест снег на коловозот. Како што соопшти ЈП “Македонија […]

Македонија

Лавина кај Бигорскиот манастир го прекина сообраќајот од Маврово кон Дебар

Снежна лавина која се струполила врз коловозот на регионалниот патен правец Маврови Анови – Дебар предизвика целосен прекин на сообраќајот во овој регион. Лавината паднала во близина на Бигорскиот манастир, неколку […]

Вести

Eве каква е состојбата на патиштата во Македонија денес

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози,наместа со остатоци од снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи.Во клисурите и усеците можна […]