Ознака: македонска економија

Вести

Македонската економија е во слободен пад!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, на својот Фејсбук профил објавува дека македонската економија е во слободен пад! Го пренесуваме статусот на Николоски: Владата е толку неспособна што неможе ни да […]

Вести

Тендерашот Анѓушев и Заев направија пустош во македонската економија

Кочо Анѓушев ја злоупотребува својата положба во власта на секој можен начин. Откако неговата фирма успеа да го добие тендерот на ЕЛЕМ, гигантот „Фени“ дојде пред стечај, сега сака владата […]

Вести

ММФ: Македонската економија годинава со раст од 3,2%, следната 3,4

Меѓународниот монетарен фонд во најновата економска прогноза предвидува дека македонската економија годинава ќе има раст од 3,2 отсто, а догодина од 3,4 проценти.Во документот објавен на традиционалното пролетно заседание на […]