Ознака: македонска ракометна репрезентација

Вести

СПОРТСКИ ПРАЗНИК: Македонските ракометари вечерва ќе се соочат со Ангола во 20.45 часот!

Денеска македонските ракометари во вечерниот термин од 20:45 часот ќе се соочат против селекцијата на Ангола во рамки на Светското првенство во Мец, Франција 2017.Дуелот во вечерниот термин со голема […]