Ознака: македонските ракометарки

Ракомет

Македонските ракометарки ја победија Србија

Подмладената женска ракометна репрезентација на Македонија, во контролен натпревар одигран во Крушевац ја совлада Србија со 27:25 (14:12).Избраничките на Гино Стрезовски во текот на целиот натпревар ја имале контролата врз […]